jeskasoutez@seznam.cz
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

oddílové akce SK ZŠ Jeseniova

 

ODDÍLOVÉ AKCE 2011


HUGŮV PINGPONGOVÝ TURNAJ


12. 2. 2011 se na pozadí stříbrné medaile Karolíny Hlavaté v pětiboji na halovém MČR ve vícebojích uskutečnil opět první ročník další z Jeseňáckých akcí. Po lednovém Skákání s hudbou se tentokrát tradiční organizátoři Roman a Margit odvrátili od atletických disciplín a uspořádali Hugův pingpongový turnaj. A jak už to tak bývá, první ročník byl provázen velmi malým zájmem jak ze strany potenciálních soutěžících, tak fanoušků. Samotného turnaje se zúčastnilo pět, respektive šest mužů, čímž poděkujme Grabimu, že v nabytém víkendovém programu dorazil a pár her si zahrál, a jen dvě ženy.

Neúplně se pak podařilo vyřešit situaci ohledně pingpongových stolů, a tak místo původně zamýšleného turnaje v malé tělocvičně, se celá akce odehrála ve druhém a třetím patře školy, kde se stoly obvykle nacházejí. Tento problém však vzhledem k počtu účastníků nebyl až tak významný, na rozdíl od situace, kdy se nepodařilo zajistit osvětlení, a tak už zhruba v pět hodin nebylo na chodbách školy nic vidět a to turnaj vrcholil až před šestou. Především hráčům s brýlemi způsobovala hra v šeru, takřka tmě značné potíže. A aby toho nebylo málo, tak byli všichni účastníci nuceni vyčkat příchodu Milana Gály do školy, jelikož byli všichni omylem zamknuti ve škole.

Z výsledků: V mužích zvítězil asi nejlepší hráč co se týče předvedené hry Tonda Štička, druhý skončil Michal Walica a třetí Jan Vlach, který svým urputným defenzivním stylem dlouho směřoval k absolutnímu vítězství. Až pod stupni vítězů pak skončili všeuměl Daniel Musil a Roman Pavlů, který asi jediný z účastníků, krom vítěze, hraje ping pong pravidelně. Mezi ženami rozhodl o vítězství jediný zápas, a tak se z diplomu a hodnotné ceny v podobě mini pálky za vítězství radovala Biki před Margit.

Na závěr je ještě potřeba zmínit, že tento turnaj byl z hlediska všech Jeseňáckých akcí nejspíše přelomovým. Poprvé se podle dostupných záznamů stalo, že nezvítězil jeho pořadatel. Asi si to Roman špatně spočítal. Ale i tak doufáme, že tímto nápadem do budoucna rozšířil už tak širokou plejádu oddílových akcí.

Jan Vlach

 

_________________________________________________________


SKÁKÁNÍ S HUDBOU

 

Dne 22.1.2011 se za účasti předních jeseňáckých výškařů uskutečnil první ročník Skákání s hudbou. V příjemném, pro skok do výšky však velmi netradičním prostředí velké tělocvičny, za doprovodu hudby z mp3 přehrávače Davida Nováčka a pod dohledem několika fotografů a fanoušků se 1 žena a 6 mužů utkali po vzoru Moravské výškařské tour o krále skoku vysokého. Výškařské zápolení si závodníci spolu s fanoušky zpestřili hraním florbalu, jedna dáma dokonce zvolila v přestávce jízdu na rotopedu.

V mužské kategorii zvítězil s přispěním hlavního rozhodčího exatlet Tomáš Škvára výkonem 170 cm. Druhý skončil se stejným výsledkem, ale horšími pokusy asi největší favorit soutěže David Nováček. Třetí místo pro sebe nakonec urval skokem 165 cm Tomáš Král, který si skákání prokládal fotografováním. Překvapivě mimo stupně vítězů skončil příležitostný výškař Radim Kůta s osobním rekordem přes 180 cm, ale jelikož nedbal na rady svého trenéra a měl přílišný respekt z vyšších výšek, tak se svému osobáku z Amatérského desetiboje 2010 ani zdaleka nepřiblížil. Závodní šestici pak doplnili ještě oslavenec Christian Antsiou a organizátor Jiří Králík, kteří však zůstali daleko daleko za bojem o vítězství. Mezi ženami si Martina Píšová užila svou one-woman-show a skokem 130 cm s přehledem zvítězila a nebýt krátkého rozcvičení možná by atakovala i „výkony" Jiřího Králíka.

Závěr příjemného výškařského odpoledne se nesl v duchu soutěže v krasoskákání pod dohledem pětičlenné poroty ve složení hlavní rozhodčí Kateřina Kodrová, hostesky Karolína Polohrubá a Anastázie Hrubá, fanynka Vendula Velcová a opilec Daniel Musil, který se na soutěž dostavil v podroušeném stavu a panovalo mezi zúčastněnými podezření, že musel vidět minimálně dvojmo (viz. fotogalerie). Vítězem krasoskákání se nakonec po dlouhém debatování poroty stal Christian Antsiou, který tak dostal hezký dárek k sedmnáctým narozeninám.

Celá akce se pak po úklidu tělocvičny přesunula do blízkého Venda Baru, přičemž někteří ještě stále neměli dost a pokračovali ještě dál. To už je ale jiný příběh. Za všechny pořadatele a hostesky bych chtěl poděkovat organizátorům Jirkovi Králíkovi a Milanovi Gálovi (i když ten tam moc nebyl) a také především všem zúčastněným skokanům i fanouškům, kterým nebylo proti vůli strávit sobotní odpoledne v naší tělocvičně. Doufám, že příští rok na tuto akci navážeme a za větší účasti uspořádáme druhý ročník.

Jan Vlach, „šéf" redakční rady

 

_________________________________________________________